Gospodarstwo Agroturystyczne Marka - Agroturystyka Dyle ...

Opublikowano w Agroturystyka Dyle

Gospodarstwo Agroturystyczne Marka - Agroturystyka Dyle ...Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy wszystkich Państwa do Gospodarstwa Agroturystycznego "Marka" w Dylach. Gospodarstwo Agroturystyczne "Marka" jest położone na urozmaiconym terenie na granicy Roztoczańskiego Parku Narodowego, otoczone lasami z dala od ośrodków przemysłowych i aglomeracji miejskich. Nasza okolica to bogactwo lasów, leśnych ścieżek i runa leśnego, co w sezonie wiosennym, letnim i jesiennym sprzyja pieszym wędrówkom, rajdom rowerowym czy zbieraniu grzybów i jagód. Zimą natomiast mają Państwo możliwość poznać pobliskie lasy i okolice jadąc w pędzących saniach wśród drzew pokrytych białym puchem.

Gospodarstwo Agroturystyczne Marka - Agroturystyka Dyle ...Pobyt w Gospodarstwie Agroturystycznym "Marka" to gwarancja odpoczynku dla ciała jak i ducha. Śpiew ptaków, świeże powietrze i bezpośredni kontakt z naturą sprawia, że jakiekolwiek zmęczenie znika w mgnieniu oka a każdy kolejny dzień spędzony razem z nami dostarcza Państwu pozytywnej energii i niezapomnianych wrażeń.

Gospodarstwo Agroturystyczne "Marka" obfituje w wiele atrakcji, które zostały przygotowane specjalnie dla Gospodarstwo Agroturystyczne Marka - Agroturystyka Dyle ...Państwa, stąd bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy jazdy konnej będą mieli okazję podszkolić swoje umiejętności, a Ci z Państwa, którzy nigdy wcześniej nie mieli kontaktu z jeździectwem będą mieli okazję to zmienić! Na miłośników malarstwa i fotografii czekają cudowne plenery zaś myśliciele i literaci będą mogli zaszyć się w ciszy lub ustronnych zakątkach.

W naszym Gospodarstwie Agroturystycznym "Marka" mają Państwo zapewnioną prywatność, spokój i bezpieczeństwo a ponadto mogą Państwo liczyć na otwartość, życzliwość, dyskrecję i poczucie humoru z naszej strony. Wszystko po to by stworzyć "Markę" u Marka.

Zapraszamy wszystkich Państwa do zapoznania się z naszą ofertą !

Oferta

Opublikowano w Agroturystyka Dyle

Malownicza okolica

Urozmaicony teren nad granicą Roztoczańskiego Parku Narodowego otoczony lasami, z dala od ośrodków przemysłowych i aglomeracji miejskich.

 Prywatność, spokój i bezpieczeństwo

Gospodarstwo (2 ha) położone na skraju niewielkiej wioski, ogrodzone i częściowo zalesione.

Noclegi

Pokoje z łazienkami i aneksami kuchennymi, możliwość biwakowania.

Wyżywienie

W pełni wyposażona kuchnia, możliwość przygotowywania posiłków we własnym zakresie.Jazda konna

Jazda konna

Samodzielna lub z instruktorem, możliwość nauki.

Przejażdżki wozem lub bryczką

Dla gości indywidualnych i grup zorganizowanych.

RelaksRelaks

Sauna z wydzielonym ogrodem.

Basen z wydzielonym ogrodem.

Aktywność

Ścieżki spacerowe i rowerowe (wypożyczalnia), plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, kąpieliska strzeżone w odległości kilku kilometrów.

KuligiKuligi

Dla gości indywidualnych (sanie, zabawy na śniegu m.in. zjeżdżanie z górki na workach ze słomą, gorący posiłek i Markowa herbata).

Obcowanie z naturą

Nieograniczona możliwość kontaktu z łagodnymi zwierzętami (konie, kozy, psy), grzybobranie, zbieranie jagód, różnorodność gatunków roślin i zwierząt.

Rozrywka

Sala dyskotekowa, świetlica z kominkiem, miejsca do grilowania otwarte i zadaszone.

Parking

Bezpieczny, również dla autobusów.

 

Natchnienie

Dla malarzy i fotografików cudowne plenery, dla myślicieli i literatów cisza i ustronne zakątki.

Gospodarze

Fachowość, Dyspozycyjność, Kontaktowność, Poczucie Humoru, Dyskrecja, a krócej marka u Marka.

Dolina Roztocza

Opublikowano w Agroturystyka Dyle

Dolina Roztocza

Kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem, wyraźnie wypiętrzony wał wzniesień, szerokości 12-32 km i długości około 180 km, przebiegający z północnego zachodu, od Kraśnika, na południowy wschód do Lwowa. Roztocze oddziela Wyżynę Lubelską i Wyżynę Wołyńską od Kotliny Sandomierskiej i Kotliny Naddniestrzańskiej.

Najwyższe wzniesienie Roztocza osiąga 414 m n.p.m. (poza granicami Polski), w Polsce najwyższe wzniesienia to Długi Goraj (391,5 m n.p.m.) i Wielki Dział (390,4 m n.p.m.).

Na Roztoczu z uwagi na niepowtarzalne walory przyrodnicze utworzono Roztoczański Park Narodowy, Parki Krajobrazowe oraz rezerwaty (m.in. Sołokija czy Nad Tanwią).

Roztocze zbudowane jest ze skał powstałych w kredzie – margli, opok i wapieni. Na nich zalegają utwory młodsze – osadzone w warunkach płytkiego morza piaski, piaskowce wapniste i wapienie. W epoce lodowcowej na region nasunął się lądolód skandynawski – wskazują na to gliny morenowe, głazy narzutowe.

Roztocze pod względem zróżnicowania rzeźby i budowy geologicznej można podzielić na 3 mezoregiony:

 • Roztocze Zachodnie składa się głównie z lessów; lekko sfałdowane wierzchowiny i kontrastujące z nimi zbocza silnie porozcinane dolinami i wąwozami, ciągnącymi się nawet do kilku kilometrów i głębokości powyżej 20 m
 • Roztocze Środkowe zbudowane głównie z piasków i wapieni, o dużym zróżnicowaniu krajobrazowym; w przełomach rzek występują skalne progi (szypoty); wewnętrzne partie wzgórz są płaskimi monotonnymi wierzchowinami urozmaiconymi izolowanymi wzgórzami ostańcowymi (np. Wapielnia – 386 m n.p.m. lub Kamień z charakterystycznym zwieńczeniem skałkami)
 • Roztocze Wschodnie zbudowane z utworów trzeciorzędowych, o urozmaiconej rzeźbie; występują wzgórza ostańcowe i największe względne różnice wysokości

Grzbietem Roztocza biegnie lokalny (w części - również kontynentalny) dział wodny między dorzeczami Bugu i Wieprza (po stronie północnej) oraz Sanu i Dniestru (po stronie południowej). Rzeki przyjmują tu charakter górskich potoków o wartkim nurcie. Wewnętrzne partie Roztocza cechuje prawie zupełny brak wód powierzchniowych i głębokie zaleganie wód podziemnych. W strefie krawędziowej występują źródła szczelinowe o dużej wydajności i stałej temperaturze 9 °C.

Klimat Roztocza zbliżony jest do kontynentalnego. Opady są umiarkowane (600-650 mm rocznie) i występują zazwyczaj w czerwcu i lipcu, natomiast w sierpniu obserwuje się największe nasłonecznienie.

Flora regionu jest zróżnicowana w zależności od rzeźby, gleb i klimatu. Występują lasy liściaste lipowo-grabowe i bukowo-jodłowe (Roztocze Zachodnie), bory jodłowe (Roztocze Środkowe), bory sosnowe (Roztocze Środkowe i Południowe). Wielkie zasługi dla zachowania pierwotnej przyrody miało utworzenie w XVI w. zwierzyńca obok dzisiejszego miasta Zwierzyniec. Fauna obok pospolitych gatunków obejmuje rzadkie gryzonie, ptaki, płazy i gady.

 


źródło: Wikipedia

 

Puszcza Solska

Opublikowano w Agroturystyka Dyle

Puszcza Solska

 

Wielki kompleks leśny w południowej części województwa lubelskiego, złożony głównie z borów sosnowych, w części sztucznie nasadzonych.

 

Geografia regionu

Puszcza Solska leży w Kotlinie Sandomierskiej, na Równinie Biłgorajskiej, na południe od pasma Roztocza. Stanowi przedłużenie Puszczy Sandomierskiej i Lasów Janowskich, z którymi graniczy od zachodu. Ciągnie się w kierunku południowo-wschodnim aż do granicy Polski z Ukrainą. Większymi rzekami Puszczy Solskiej są: Tanew, Łada, Sopot, Szum i Niepryszka.

Największe miasta 

 • Biłgoraj
 • Józefów
 • Tomaszów Lubelski

Komunikacja

Główne drogi przebiegające przez Puszczę Solską:

 • nr 17 (Warszawa – Lublin – Zamość – Lwów),
 • nr 849 (Zamość – Wola Obszańska),
 • nr 853 (Biłgoraj – Tomaszów Lubelski),
 • nr 858 (Szczebrzeszyn – Biłgoraj – Nisko),
 • nr 865 (Jarosław – Narol – Bełżec).

Ponadto przebiega tędy linia kolejowa łącząca Zwierzyniec z Bełżcem.

Ochrona przyrody 

Lasy Puszczy Solskiej są objęte rozbudowanym systemem ochrony. W północnej części puszczy znajduje się Roztoczański Park Narodowy, poza tym istnieją tu:

 • Park Krajobrazowy Lasy Janowskie
 • Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej
 • Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy
 • Południoworoztoczański Park Krajobrazowy
 • Krasnobrodzki Park Krajobrazowy
 • Rezerwat przyrody Czartowe Pole
 • Rezerwat przyrody Obary
 • Rezerwat przyrody Kacze Błota
 • Rezerwat przyrody Szum
 • Rezerwat przyrody Nad Tanwią

 


źródło: Wikipedia

 

Więcej artykułów…